Yarın Yaparım Tuzağı

Yarın Yaparım Tuzağı

Daha önceki yazımda başlamaktan çekinmeyin demiştim.Peki ya başlamak için bir şeylere karar verdik diyelim.Bu sefer ise kararı uygulamamız için en doğru zamanı merak ederiz.Birçoğumuz en doğru zamanın yarın olduğunu düşünürüz. Yanlış !
En iyi zaman şimdidir.Eğer bir kez yarın yaparım tuzağına düşmüşseniz bu cümle insana çok hoş gelir ve bunu alışkanlık haline bile getirebilirsiniz.Bu cümleyi genelde şu gibi zamanlarda kullanırız :
Hayatımızda bazı şeylerden memnun değilizdir ve bu konular üzerinde bazı kararlar alırız ardından ve ardından “Yarın  yaparım.” deriz. Bu cümle kesinlikle çok tehlikelidir.Nedeni ise çok basit , bu cümleler başlamamızı geciktirir hatta daha kötü bir senaryo olan başlamamıza engel bile olur.Bu yüzdendir ki , yarın yaparım demekle kendimizi kandırırız.Şöyle bir dönüp baktığımız zaman yarın yaparım diye kendimize verdiğimiz birçok sözü de tutmamışızdır.Çünkü yapacağımız şeyi yeterince istemiyoruzdur.
Yapacağınız şeyi gerçekten isteyin.Değişmesini istediğiniz şeye karar verdikten sonra onu hemen gerçekleştirmeye çalışın.Emin olun eğer şimdi yapmazsanız bir daha çok zor yaparsınız hatta yapmazsınız bile çünkü çok istememişsinizdir.Hayatınızda bir şeyler değişsin istiyorsanız bunu şimdiden başlayarak yapın.Ertelemeyin ! Ne yazık ki ertelediğiniz her değişiklikle hayata biraz daha geç kalıyorsunuz.Hayallerinize bir nebze de olsa geç ulaşıyorsunuz.Bunun en iyi örneği de şudur : “Ben bunu düşünmüştüm ama yapmışlar.” Evet , bu cümle konumuzla ilgili verilebilecek belki de en iyi örnektir.Yapmışlardır çünkü siz en iyi zamanın yarın olduğunu düşünmüşsünüzdür ve başkaları ise başlamak için en iyi zamanın şimdi olduğunu anlamış ve sizden önce başlamış ve hatta sizden önce yapmıştır.
Tüm bu yukarıdaki cümlelerde anlatmaya çalıştığım şeyleri özetleyecek olursak, başlamaktan çekinmeyin ve bunu hemen şimdi yapın.Bunları nerden mi biliyorum ? Birçok kez yaşadım.Zaten bu yüzden bu satırları karalıyorum ki sizler de aynı hatayı yapmayın.Yazımı şu sözle noktalamak istiyorum :

Dünyayı değiştirecek bir düşünce seçin ve hemen eyleme geçin.


Paylaş :

Full Stack Developer · Yazılım Tutkunu · Fikir, kod ve teknoloji Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Yorumlar (2)

 • Çok iyi yaa. Teşekkürler Alp. Yazılarını gerçekten çok beğenerek okuyorum. Devamını bekliyorum.


 • Bu yazı hakkındaki görüşünü benimle paylaşmaya ne dersin ?


  Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

  Yorum yap butonuna
   bastıktan sonra yorumunuz gönderilecektir. Yorumunuz incelenip onaylandıktan sonra diğer ziyaretçilerimiz tarafından da görünecektir. Lütfen, yorum yaparken saygı çerçevesinde ve hakaret etmeden yorum yapmaya özen gösteriniz.

  Bu yorumu göndererek bu uyarıları okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.