İstemediğiniz Maillerden Nasıl Kurtulursunuz

İstemediğiniz Maillerden Nasıl Kurtulursunuz

Daha önce e-mail adresinin öneminden ve nasıl profesyonel mail adreslerine sahip olabileceğinizden bahsettim. Şimdi ise maillerimi kontrol ederken fark ettiğim bir olayı anlatacağım. Maillerimi kontrol ederken istemediğim onlarca , hatta yüzlerce farklı yerden mailler aldığımı gördüm ve bunlardan kurtulmak için size bir yol anlatacağım.

Bu maillerden bazılarını istemeyerek alıyordum , bazılarına ise çok önceden abone olmuştum ve artık ilgilenmiyordum. Bunca mail takibini bırakma işlemini tek tek iptal etmek oldukça zor olurdu. Bunun ardından , gereksiz bu maillerden nasıl hemen kurtulurum diye araştırmaya başladım ve sonunda UnRoll’u keşfettim.

İsterseniz lafı fazla uzatmadan biraz da UnRoll’u nasıl kullanacağınızdan bahsedeyim. Öncelikle bu bağlantıya gidin.

unroll,get,started
Karşınıza gelen yerden “Get Started Now” butonuna tıklayın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir diyalog menüsü çıkacaktır.
unroll , işlem , başlat , diyalog
Bu diyalog menüsüne istemediğiniz postaları almayı durduracağınız mail adresinizi yazın. Ek olarak , şartları kabul etmeyi unutmayın. Bunun için I agree … ile başlayan seçeneği işaretlemeniz yeterlidir. Daha sonra kullandığınız mail platformuna göre (hotmail , gmail vs. ) sizden Unroll için izin vermenizi isteyecektir. Bu izni verin. Daha sonra sistem ,  neleri takip ettiğinizi bulmak adına yaklaşık 2 dakika bekletecektir. Bu işlem de bittiği zaman , karşınıza hangi kanallardan aboneliğiniz olduğu ve mail aldığınızı göreceksiniz.
örnek , unsubscribe
Yukarıda anlattığım işlemleri yaptıysanız yukarıdaki resme benzer bir şekilde ekranla karşılacaksınız. Burada istemediğiniz yerlerden posta alıyorsanız dikdörtgen içine aldığım yerden istemedikleriniz için Unsubscribe seçeneğini tıklayarak sonsuza dek kurtulabilirsiniz.
Not: Bu uygulama , Yahoo , Gmail , Outlook (hotmail ) platformunda bulunan mailleriniz için çalışmaktadır.

Bonus İpucu

Gmail platformu için bu işlemi farklı bir şekilde de yapabilirsiniz. Onu da gösterelim.
gmail , ipucu , bonus
Yukarıdaki mail örneğinden olduğu gibi istemediğiniz yerlerden gelen postaları Bu gönderenden aboneliği iptal et diyerek kurtulabilirsiniz.
Eğer bu yazıyı beğendiyseniz , Twitter , Facebook , Google+ aracılığıyla bu yazıyı arkadaşlarınızla paylaşarak onların da istemediği postalardan kurtulmasına yardım edin.


Paylaş :

Full Stack Developer · Yazılım Tutkunu · Fikir, kod ve teknoloji Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Yorumlar (1)

 • ned

  denedik sonucu merakla bekliyorum…


 • Bu yazı hakkındaki görüşünü benimle paylaşmaya ne dersin ?


  Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

  Yorum yap butonuna
   bastıktan sonra yorumunuz gönderilecektir. Yorumunuz incelenip onaylandıktan sonra diğer ziyaretçilerimiz tarafından da görünecektir. Lütfen, yorum yaparken saygı çerçevesinde ve hakaret etmeden yorum yapmaya özen gösteriniz.

  Bu yorumu göndererek bu uyarıları okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.