ZohoMail ile Ücretsiz Profesyonel Mail Adreslerine Sahip Olun

ZohoMail ile Ücretsiz Profesyonel Mail Adreslerine Sahip Olun

E-mail adresleri herkesin hayatında özellikle de ciddi blogcular için büyük bir öneme sahiptir. Faturalarımızdan haberdar olur, takip ettiğimiz bloglarda yayınlanan yazıları ilk orada görür , kampanyalar hakkında bilgi sahibi olur , ürünlerimizi pazarlarız ve bu liste uzar gider. Kısacası , iletişim kurarız. Çünkü mail adresleri , insanlara ulaşabileceğiniz en doğru adreslerdir. Bu anlatımımda sizlere Zoho Mail hakkında bilgiler vereceğim.

Zoho Mail , eğer bir alan adınız (domain) var ise alan adınızı taşıyan mail adreslerine sahip olabilirsiniz. Normalde böyle bir maile sahip olmanız için host almanız veya belli bir ücret ödemeniz gerekir. Zoho ile bunlara gerek kalmıyor. Örneğin ornek.com domaine sahip olan birisi , admin@ornek.com mail adresini Zoho aracılığıyla edinebilir. Zoho Mail’in (10 mail adresine kadar ) sunduğu bu mail hesabı hizmeti ise tamamen ücretsiz. Peki neden domain uzantınızla ilgili mail adresine sahip olmalısınız sorusuna gelince de alan adınızla sahip olacağınız bu mail adresleri takipçilerinize veya müşterilerinize “Burada daha ciddi bir iş yürütülüyor” güvenini verecektir. Hadi o zaman fazla vakit kaybetmeden , Zoho Maile’e kayıt olup mail hesabı oluşturma kısmına geçelim.

Öncelikle , buradan Zoho mail kayıt sayfasına girin : Kayıt

zoho, add domain
Açılan pencereden , alan adımızı yukarıdaki gibi bir metin kutusuna yazıp Add Domain butonuna tıklıyoruz.
kayıt , bilgileri
Bir sonraki aşamada , kayıt bilgilerinizi isteyecek bir kısım gelecektir. Bu kısımda bilgilerinizi eksiksiz ve doğru olarak doldurup Sign Up butonuna tıklayınız. Bu işlemi yaptıysanız hesabınız oluşturuluyor demektir.
alan adı , onayla , zoho
Hesabınız oluşturulduktan sonra sitenizi doğrulama işlemini yapmanız istenmektedir. Proceed to verify domain ownership linkine tıklayın.
zoho , panel
3 farklı doğrulama yöntemi var bu anlatımımda CNAME ile doğrulama kısmını göstereceğim. Altını kırmızı ile çizdiğim yerden domaini aldığınız yere göre anlatımları bulabilirsiniz. Bu adımları takip ederek doğrulama işlemini gerçekleştirin.
onaylama , başarılı

Adımları doğru yaptıysanız , yukarıdaki gibi bir diyalog ile karşılaşırsınız. Burada açmak istediğiniz mail hesabını yazın ve Create Account butonuna tıklayın. Bu aşamada mail adresiniz oluşmuş demektir. Sıra geldi maillerinizi almanız için ufak bir ayar yapmaya.

Son olarak , alan adınızın Mx Kayıtları’nı düzenlemeniz gerekiyor.

mx records , edit , düzenle , mx kayitlari

Mx kayıtlarınızı da yukarıdaki gibi düzenlediğiniz takdirde , 30-45 dakika arasında e-posta alma işleminiz başarıyla sağlanacak demektir. Artık belirlediğiniz adreslerden mail alabilir , gönderebilirsiniz. ZohoMail’in paneline girerek gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz. Bunun yanında, ZohoMail’in Android ve IOS  için uygulamaları da mevcut. Böylelikle , maillerinize her yerden ulaşmanız mümkün.

Mail adresinize giriş yapmak için mail.zoho.com adresini ziyaret edip oturum açmanız yeterlidir. Sunduğu olanaklar ve fonksiyonel oluşu ile ZohoMail , profesyonel bir iş yürütmek için kesinlikle denemeye değer.

Soru ve sorunlar için yorum kısmını kullanabilirsiniz.


Paylaş :

Full Stack Developer · Yazılım Tutkunu · Fikir, kod ve teknoloji Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Yorumlar (5)

 • ben bu maili kullanıyordum bir yıl sonra mail gelmemeye başladı yolladığım mailler gidiyor ama mailler bana gelmiyor. domainimi hiç değiştirmedim neden olabilir ne yapmak gerekiyor?

  • Gelen mailler servis sağlayıcınızın sunucusuna takılıyor olabilir. Hizmet aldığınız yer ile iletişime geçerek daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

 • Mustafa Hocam peki bu ücretsiz email özelliğinde Ad -free demiş ben burada reklam bütçesinden çıkardıyor bedava olmasını diye anlıyorum..peki bu karşı tarafamı gidiyor reklam?

 • Güzel bir noktaya değinmişsiniz fakat hangi şirketten alınırsa alınsın ; ZohoMail'in sunduğu bu hizmetle , sadece domain ile profesyonel mail adreslerine sahip olabiliriz.


 • Bu yazı hakkındaki görüşünü benimle paylaşmaya ne dersin ?


  Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

  Yorum yap butonuna
   bastıktan sonra yorumunuz gönderilecektir. Yorumunuz incelenip onaylandıktan sonra diğer ziyaretçilerimiz tarafından da görünecektir. Lütfen, yorum yaparken saygı çerçevesinde ve hakaret etmeden yorum yapmaya özen gösteriniz.

  Bu yorumu göndererek bu uyarıları okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.