Hayallerinizi Genişletin

Hayallerinizi Genişletin

Belki çoğunuz başlığı görünce ne demek hayalleri genişletmek ? Şair burada ne demiş ? tarzı aklınızda sorular oluşabilir. Birazdan ne demek istediğimi açıklayacağım.

Facebook profilimde gezinirken -yine- bir söz ile karşılaştım. Böyle cümleler beni etkiliyor çünkü ben kelimelerin gücüne inanırım. Geçtiğimiz günlerde de girişimciler için 32 alıntı cümlesi paylaşmıştım.

Okumak isteyenler için : Girişimcilerin Okuması Gereken 32 Cümle

Uzatma yahu o söz neydi diyenleri duyar gibiyim. O söz tam şöyle idi :

Hayalleriniz artık size heyecan vermiyorsa , onları büyütün.

Kime ait bulamadım kusuruma bakmayın. Belki de anonim olduğu için bulamamışımdır. Her neyse…

Henüz yeni bir yıla girmişken şöyle bir hayallerimizi , hedeflerimizi gözden geçirelim. Geçirelim ve artık bize heyecan vermeyen hayallerimiz varsa onları yenisiyle değiştirelim. Çünkü hayallerimiz ve hedeflerimiz olmadan bir yere varamayız. Zaten takdir edersiniz ki nereye gideceğimizi bilmeden yola çıkmak da oldukça yanlıştır.

Hedeflerimiz de bizim varış noktalarımızdır. Onları yola çıkmadan önce belirlemeliyiz ki nereye varacağımızı bilelim.

Peki , hayallerimizi nasıl genişletiriz ?

Hayallerimizi genişletmemiz , kendimize yeni ilham kaynakları bulmaktan , küçük şeylerden mutlu olmaktan geçer. Çünkü küçük şeylerden mutlu olmayan insanlar hayatının büyük ihtimal çoğunluğunu mutsuz olarak geçireceklerdir. Mutsuz bir insanın da bırakın yeni hayaller kurup eskilerini genişletmeyi zaten hayallerine olan inancı bile tartışılır.

Peki hedeflerimize ulaşıp nasıl başarılı olurum diye düşünüyorsanız , başarılı insanların hayatına göz atmamız gerekir. Çünkü başarılı olmak ve kısa yoldan zengin olmak gibi herkesi cezbeden olayların bir formülü yoktur. Ayrıca ,gözlemlediğim kadarıyla da bunlar kişiden kişiye farklılık da gösterir. Çünkü herkesin hedefleri farklıdır ve hedefler farklı olunca onlara ulaşma yolları da haliyle farklı oluyor.

Başarılı İnsanların Sahip Olduğu 10 Alışkanlık

Ayrıca hayallerimizin peşinde koşmak için de motivasyonumuzu yüksek tutmamız gerekir. Bunun için ise arada bir işimizi gücümüzü bırakıp bizi mutlu eden işlere , bizi mutlu eden insanlara zaman ayırmamız gerekir.Zamanınızı yönetin

Son Cümlelerim :

Hayatımızda her şey değişirken hayallerimiz de değişebilir. Yani değişmekten kastım ,artık bize heyecan vermeyebilir. Hayallerimizi gözden geçirelim ve onları genişletelim. Zaten şöyle bir düşündüğümüzde hayal kurmak da bedava. Eeeee ne duruyorsunuz o zaman ? Başlayın , hemen şimdi.

Başlamaktan çekinmeyin


Paylaş :

Full Stack Developer · Yazılım Tutkunu · Fikir, kod ve teknoloji Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edebilirsiniz.Bu yazı hakkındaki görüşünü benimle paylaşmaya ne dersin ?


Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum yap butonuna
  bastıktan sonra yorumunuz gönderilecektir. Yorumunuz incelenip onaylandıktan sonra diğer ziyaretçilerimiz tarafından da görünecektir. Lütfen, yorum yaparken saygı çerçevesinde ve hakaret etmeden yorum yapmaya özen gösteriniz.

Bu yorumu göndererek bu uyarıları okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.