Basit Yöntemler ile Kendi Fotoğraf Stüdyonuzu Oluşturun

Basit Yöntemler ile Kendi Fotoğraf Stüdyonuzu Oluşturun

İnternetten bir ürün satmak istediğimiz zaman ürünlerin fotoğrafları onu satmamız için çok etkilidir çünkü alacak olan kişi sadece o fotoğraflardan ve sizin yazdıklarınızdan başka hiçbir bilgiye sahip değil. Yani , fotoğraflarınızın ne kadar etkili olursa o kadar iyi satış yapabilirsiniz. Neyse ki Canon , bazı basit yöntemler göstererek evimizde bir stüdyo havası oluşturma imkanını bizlere sunmuş.

Gerekli Malzemeler

gerekli,malzemeler
 • Kamera ( Fotoğraftaki Kamera -> Canon EOS 6D)
 • Laptop
 • Beyaz bir A4 kağıt
 • Yansıyan siyah bir yüzey , bu anlatımda defter yüzü kullanılmıştır.
 • Lamba veya el feneri
 • 2 adet ataç

Kamera Ayarları

Yüzeysel bir fotoğraf çekmek yerine daha profesyonel ve ürünün tamamını etkili bir şekilde yansıtan fotoğraflar yakalamak için ufak aperatifler kullanabiliriz. Fotoğrafı çekerken f/16 ayarından aşağıya gitmeyin ya da çekim esnasında laptop ekranınıza odaklama yapın. Ayrıca , daha keskin fotoğraflar elde etmek için fotoğraf makinenizin ISO değerini 100 olarak ayarlayın.

Adım #1

arka,plan,seçimi
Fotoğraflarınıza arka plan bulmak için Google görsel aramalarına “arka plan” ya da Canon’un tavsiyesi “bokeh” yazın. HD görünümde olan ve beğendiniz bir fotoğrafı bilgisayarınıza indirin.

Adım #2

İndirdiğiniz arka plan fotoğrafının laptop ekranınızı tamamen kapladığından emin olun. Parlak yüzeyi laptopunuzun klavyesinin üstüne koyun. Laptop ekranınızı seçtiğiniz parlak yüzeyle 90 derece olacak şekilde konumlandırın.

Adım #3

Fotoğranızın arkadan parlamaması için , ekran parlaklığınızı azaltın ve A4 kağıdınızı ataçlarla laptopunuzu yandan görecek şekilde ayarlayın. El feneri ya da lamba yardımıyla A4 kağıdınızı hafif bir şekilde ışıklandırın.

Sonuç

 
 
Fotoğrafların hepsi Canon’dan alınmıştır.


Paylaş :

Full Stack Developer · Yazılım Tutkunu · Fikir, kod ve teknoloji Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Yorumlar (8)

 • Ben denedim.Bende canon power shot sx500 model makina var.Baya güzel sonuş elde ettim,bence.Fakat bende ışık yetersiz.Yeterli olsa idi daha iyi sonuç elde ederdim.

 • Buradaki gibi değil de el feneri yardımıyla ışığı biraz daha güçlendirebilirsiniz.

 • Tam olarak denemedim fakat yine de işe yarayacağını düşünüyorum. Denemekte fayda var 🙂

 • Bende yarı profesyonel fotoğraf makinası var bugün deneyip size resimlerle berabe paylaşıcam bakalım nasıl olucak 😀

 • Evet , gerçekten güzel yöntem. Denedikten sonra tecrübelerinizi ve çektiğiniz fotoğrafları bizimle paylaşırsanız memnun oluruz 🙂


 • Bu yazı hakkındaki görüşünü benimle paylaşmaya ne dersin ?


  Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

  Yorum yap butonuna
   bastıktan sonra yorumunuz gönderilecektir. Yorumunuz incelenip onaylandıktan sonra diğer ziyaretçilerimiz tarafından da görünecektir. Lütfen, yorum yaparken saygı çerçevesinde ve hakaret etmeden yorum yapmaya özen gösteriniz.

  Bu yorumu göndererek bu uyarıları okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.