Okuduğum Sanrı Adındaki Kitapla İlgili Düşüncelerim ve Hissetiklerim

Okuduğum Sanrı Adındaki Kitapla İlgili Düşüncelerim ve Hissetiklerim

Merhabalar…

Birkaç gün önce bitirdiğim ve henüz yazmaya fırsat bulduğum Tuğba Sariunal’in Sanrı isimli kıtabıyla ilgili düşüncelerimi aktarmak istiyorum.

Kitapla ilgili kısıma geçmeden önce kitap okumak ile ilgili birkaç bir cümle söylememe izin verin.

Maalesef ülke olarak kitap okuma alışkanlığı yeterince kazanmış değiliz. Bunu söylediğim zaman , hemen “sanki sen ne kadar okuyorsun ki ?” diyenler olabilir. Haklısınız ! Ben de yeterince kitap okuyan bir birey değilim(maalesef). Blogumu açtıktan sonra Blogger olma yolunda ilerlemeye başladığımdan beri daha önce hiç okumadığım kadar makale,kitap ve yazı okuyorum. En azından bunun için çabalıyorum. Gerçek kitapların yerini tutmaz ama e-kitap okuyorum en azından. Gerçek kitapların yerini tutmaz diyorum çünkü ben okuduğum kitabın sayfalarına dokunmak istiyorum. Fakat , dijital bir çağda olduğumuz da düşünülürse e-kitaplardan kaçmak da imkansız çünkü günümüzde neredeyse her şey dijital ve ya sanal ortama aktarılıyor durumda.

Kitaplardan ve ya okumaktan bahsetmişken , blog yazıyor olmanın ve okumanın bana kazandırdığı belki de bir başka güzel özellik de bu olsa gerek. Çünkü okumadan asla ve asla bir şeyler yazamazsınız. Diyelim ki yazdınız , yeterince iyi ve etkili olmaz. Bunu bildiğim için okuyor ve öğrenmeye çabalıyorum. Araştırmacı yapım sayesinde , benim için oldukça keyifli oluyor.

Kitaplarla ilgili söyleceklerim şimdilik bu kadar. Size de naçizane tavsiyem okuyabildiğiniz kadar kitap,makale ve yazı okuyun (ne büyük bir tavsiye).

Biraz da okuduğum kitaptan bahsedeyim. Tabii ki okumak isteyenlere ve ya şuanda okuyor olanlara spoiler vermeden bunu yapacağım ( söz vermiyorum bunun için 😀 ).

Kitap , Tamer isimli şizofreni hastası bir doktorun başından geçen olayları konu alıyor. Doktorun şizofreni oluşu ister istemez size de bazı şeyleri sorgulatmaya başlıyor. Çünkü biliyorsunuz şizofreni hastalığında , olmayan şeyleri oluyor görüyorsunuz.

Aslında buraya kitapla ilgili bir sürü şey hatta özetini bile yazabilirim ama dediğim gibi spoiler vermek istemiyorum. O yüzden kitabı okuduktan sonra neler kazandım ondan bahsedeyim.

Kitabı okuyup bitirmem biraz zaman aldı çünkü yukarıda belirttiğim gibi çok fazla kitap okuyan biri değilim – bloguma teşekkür ederim 🙂 – yani değildim.  Kitabı bitirmenin verdiği hazla düşündüm ki artık daha fazla kitap okuyabilirim. Çünkü bu duygu harika hissettiriyor. Konuşmama akıcılık kattığı ve kelime dağarcığım ile ilgili olan kısmı söylemiyorum bile.

Kitabı bitirmem 2 ya da 3 günümü aldı. Tabii ki başladıktan sonra oldu bu olay. Kitap uzun bir süredir bende. Bazılarınız bana kızabilir ama size tavsiyem kitap almak yerine kütüphane gibi yerlerden kiralamayı tercih etmenizi öneririm. Çünkü , kitapları iade etmek için zorunlu olduğunuz bir tarih olduğu zaman daha kısa sürede okumuş oluyorsunuz. Böylece diğer bir kitaba geçmek için zaman kaybetmemiş olursunuz. Kitabı 2-3 günde bitirdikten sonra dedim ki demek ki başlasam bitirebiliyormuşum ve böylece bir kez daha başlamanın önemini hatırladım.

Ayrıca okuyun : Başlamaktan Çekinmeyin

Kitabı , okuyup bitirdikten sonra ise daha fazla kitap okumak için yola koyuldum. Kitabı merak edenler için aşağıda D&R’dan bir link koyuyorum.

Kitap : Tuğba Sarıünal – Sanrı

Tekrardan okumanın verdiği hazzın ve kazandırdıklarının müthiş olduğunu hatırlatıyor ve size veda ediyorum. Hadi kalın sağlıcakla.


Paylaş :

Full Stack Developer · Yazılım Tutkunu · Fikir, kod ve teknoloji Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Yorumlar (4)

 • Kesinlikle okumanız gereken bir kitap olduğunu soylebilirim. İnşallah zamanı gelince de okursunuz.

 • Açıkçası bir öğrenci olarak kitap okumayı çok ama çok seven biriyim.Bahsetmiş olduğunuz kitapta,alınacak kitaplar listemde yer alıyordu.İlgimi çeken bir kitap üzerine,başka bir okuyucunun düşüncelerinide okumak ayrı bir güzellikti.Zamanı gelince inşallah alıp okuyacağım.

 • Kesinlikle kitap okumanın bir yararı olur. Bol bol kitap okumalıyız 🙂

 • Kitabın fiyataıda uygunmuşSizin yazdığınız içeriği okumadım,çünkü okursam kitabı alıp okumam biliyorum kendimi.Bende kitap okumayı sevmem ama bugünden itibaren başlıyıcağım.Yaranın olucağını çok eminim.Nedeni ise bizim ailede kitap okuan bir ablam birde babam var.Bunların ikisde bissürü kitap okumuştur.Hattağa bazılarını çift okumuşlardır. 🙂


 • Bu yazı hakkındaki görüşünü benimle paylaşmaya ne dersin ?


  Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

  Yorum yap butonuna
   bastıktan sonra yorumunuz gönderilecektir. Yorumunuz incelenip onaylandıktan sonra diğer ziyaretçilerimiz tarafından da görünecektir. Lütfen, yorum yaparken saygı çerçevesinde ve hakaret etmeden yorum yapmaya özen gösteriniz.

  Bu yorumu göndererek bu uyarıları okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.