İlkbaharın Tadını Doya Doya Çıkarın : Rüzgarı ve Güneşi Hissedin

İlkbaharın Tadını Doya Doya Çıkarın : Rüzgarı ve Güneşi Hissedin

Sınavlarımın bitmesini (vizeler) ve çok kötü geçmediğini de hesaba katarsak oldukça rahatlatıcı bir gün oluyor benim için ve okuldan evime dönerken bir şeyi hissettim ve oldukça mutluydum.

Bana yeterince mutlu hissettiren şey ise ,  kulağımda hafiften çalan güzel bir müzik ve baharın en sevdiğim kısmı serin rüzgarın tenime tenime değmesiydi. Rüzgarı , yüzümde her hissettiğimde daha bir mutlu oluyordum.

Geçenlerde attığım tweetde de söylediğim gibi : “Güneşin , kesinlikle mutlulukla bir alakası olmalı.”

Yani , düşünsenize sınavdan çıkmışsınız , tepenizde baharın müjdecisi güneş , kulağınızda sevdiğiniz bir parça ve teninize değen serinletici rüzgar. İnsan başka şeylere çok da ihtiyaç duymuyor o anda. Düşününce bile mutlu oluyorsunuz değil mi ?

Hissettiğim güzel ve hoş duyguları anlatmaya yetecek kadar doğru kelimeleri seçemiyorum.Belki bunu yapamamanın sebebi , sadece yaşayarak deneyimlenebileceğidir. Fakat sanıyorum ki , Türkiye’nin birçok yerine bahar yavaş yavaş gelmiştir.

Bu hissetiklerimin aynısını deneyimlemek için ihtiyacınız olan şeyler çok da fazla değil aslında. Siz de hemen bir  adet kulaklık alıp dışarıya temiz hava almaya çıkın. Ya da pek müzik dinlemeyi seven bir tip değilseniz , bir kitap alıp dışarıda yeşilliklerin arasında okuyabilirsiniz. Eminim siz de benim hissettiğim gibi rüzgarın teninize değmesiyle mutlu hissedeceksiniz.

Belki birçoğunuz “Yahu kardeşim bunca işin gücün arasında bunu mu yapacağım ? ” , diyebilirsiniz. Evet , tam olarak bunu yapacaksınız. Çünkü sizi oldukça motive edeceğine inanıyorum. Yani , yılda bir kez gelen baharın tadını çıkarmayacak mısınız ? Eğer öyle yapacaksanız , size birçok güzel şey kaçırdığınızı söyleyebilirim.

Hala okumaya devam mı ediyorsun ? Hadi , durma çık dışarı.

Not : Geri geldiğinde hissetiklerini benimle buradan paylaşmayı da ihmal etme.

Hepinize iyi günler !


Paylaş :

Full Stack Developer · Yazılım Tutkunu · Fikir, kod ve teknoloji Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Yorumlar (5)

 • Adına sevindim.Benimde iyi geçti,vizelerim.Pek müzik dinleme dışarıda.Birinci nedeni,açıkçası insanlar benim dinlediğim müziği duyuyormu gibi hissediyorum.İkincisi ise sesten,araba gelse yada herhangi bir taşıt görmezsem bindirme olayı var 🙂

 • Park gibi alanlarda yaptığınız zaman arabaların çok sorun olacağını düşünmüyorum. İnsanların sizi duyma olayını da iyi düşünmüşsünüz. Sonuçta kimseyi rahatsız etmek istemeyiz fakat müziğin sesini çok açmadığınız zaman sorun olmaz o da 🙂

 • Hergün koşu yaparken hissettiğim ve artık bana sıradan gelen bir olay. 😀


 • Bu yazı hakkındaki görüşünü benimle paylaşmaya ne dersin ?


  Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

  Yorum yap butonuna
   bastıktan sonra yorumunuz gönderilecektir. Yorumunuz incelenip onaylandıktan sonra diğer ziyaretçilerimiz tarafından da görünecektir. Lütfen, yorum yaparken saygı çerçevesinde ve hakaret etmeden yorum yapmaya özen gösteriniz.

  Bu yorumu göndererek bu uyarıları okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.