MindMeister İncelemesi

MindMeister İncelemesi

Review of: MindMeister

Reviewed by:
Rating:
4
On 06/21/2015
Last modified:01/27/2017

Summary:

Başarılı bir girişim şirketi olmak ya da başlangıç aşamasında hızlı ilerlemek için birebir bir üründür.

Merhaba arkadaşlar 🙂

Sürekli olarak bahsettiğim, planlı çalışma ve verimlilik artırma konularına yönelik ve Electronics Art‘ın da kullandığı bir online yazılım olan MindMeister’in incelemesini yapacağım.

Eğer bir işe başlayacaksak ve bu işin de başarılı olabilmesi için plan yapmalıyız. Herkes bu konuda benimle aynı fikirdedir diye tahmin ediyorum. Çünkü rastgele hareket etmek yerine belirli bir plana göre hareket etmek her zaman daha iyidir. Böylelikle, sırada ne var onu bilebilme imkanına sahip olursunuz.

Güzel!

Şimdi plan yapmanın gerekliliğini tekrar hatırlamış olduk. Fakat, bu planı nasıl yapmalıyız, hangi araçları kullanmalıyız-kullanmamalıyız gibi bir sürü soru geliyor aklımıza. İşte tam da bu noktada devreye MindMeister giriyor.

MindMeister, size şematik olarak, plan yapmanıza imkan sağlıyor ve böylelikle hazırladığınız şemaya bakarak da toplantılarınızı daha hızlı biterebiliyorsunuz. Çünkü konuşulacak konular ve atılacak adımlar bu şemada sizin tarafınızdan belirlenmiş durumda.

Aşağıda MindMeister’in ilk olarak sizin için oluşturduğu, Türkçe’si ile örnek Zihin Haritası‘nı görebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi yapacağınız her şeyi böyle ana kategorilerinden alt kategorilerine kadar şema haline getirebiliyorsunuz. Böylelikle nelerin yapılabileceğini biliyorsunuz ve toplantılarınız daha hızlı,anlaşılır ve de verimli geçiyor.

Yeni bir zihin haritası oluştururken, ana kategorinin üzerine gelip TAB tuşana bastığınız anda bir alt kategori oluşturabilirsiniz. Alt kategoriye’de aynı şekilde TAB tuşuna basarak bir adet daha alt kategori oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz kategorilere renk verebilirsiniz,simge ya da dosya ekleyebilirsiniz, belirli bir URL’e yönlenmesini sağlayabilirsiniz, kategorilerin her birini ayrı ayrı oylayabilirsiniz.

Yukarıdaki gibi ve daha bir sürü etkili özelliği ile haritalarınızı çok kolay ve anlaşılır hâle getirebiliryorsunuz. Ayrıca, oluşturduğunuz zihin haritalarına, başkalarını da davet ederek haritayı onların da görmesini sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca davet ettiğiniz kişilerin haritalarınızın ister onlar tarafından sadece görüntülenebileceğini ister düzenleyebileceğine de karar verebiliyorsunuz. Böylelikle tâkım halinde haritalarınızı oluşturabilir ve görüntüleyebilirsiniz.

MindMeister, online yazılımı ilk 3 haritaya kadar ücretsiz fakat daha fazlasını oluşturmak istiyorsanız, paket satın almanız gerekiyor. Bana sorarsanız 3 zihin haritası da fena bir rakam değil.

Daha öncesinde, uğraştığım projelerde de kullandığım bir araç olan MindMeister’ı kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Soru veya sorunlarınız için aşağıdaki yorum kısmından gönül rahatlığıyla benimle paylaşabilirsiniz.

Eğer yazıyı beğendiyseniz, lütfen paylaşmayı da ihmal etmeyin…

Hoşçakalın.


Paylaş :

Full Stack Developer · Yazılım Tutkunu · Fikir, kod ve teknoloji Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edebilirsiniz.Bu yazı hakkındaki görüşünü benimle paylaşmaya ne dersin ?


Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum yap butonuna
  bastıktan sonra yorumunuz gönderilecektir. Yorumunuz incelenip onaylandıktan sonra diğer ziyaretçilerimiz tarafından da görünecektir. Lütfen, yorum yaparken saygı çerçevesinde ve hakaret etmeden yorum yapmaya özen gösteriniz.

Bu yorumu göndererek bu uyarıları okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.