Boş Zamanlarımda Blogum için Neler Yapıyorum ?

Boş Zamanlarımda Blogum için Neler Yapıyorum ?

Asosyal Genç, buradaki blog yazısında beni uzun zaman önce mimlemişti. Ne zamandır içimde mime karşı cevap verme isteği vardı. Öncelikle bu kadar geciktiğim için özür diliyorum kendisinden. Lafı fazla uzatmadan ” Blogunuz için neler yapıyorsunuz ? ” başlıklı mimin konusuna gelelim.
Blogum için boş zamanlarımda neler yapıyorum ? Açıkçası, benim açımdan bu cevap vermesi biraz zor bir soru. Nedenine gelecek olursak, gerek okulun verdiği sorumluluklar, gerek üye olduğum öğrenci kulüpleri, gerek yazdığım diğer blog beni yeterince meşgul ediyor. “Yahu be adam hiç mi boş vaktin yok senin , dünyayı mı kurtarıyorsun ?”  sorusunu duyar gibiyim şimdiden. Elbette ki boş zamanlarım oluyor. Elbette ki boş zamanlarımda bloğumla ilgileniyorum. Birçok blog yazarının aksine bir hevesle açıp daha sonra bloga yazı eklemeden öylece terk edip gidenlerden de olmayacağım. Çünkü, ben gerçekten blog yazmayı seviyorum ve bana iyi yönde bir şeyler kattığını düşünüyorum. Zaten, yazılarımı okumuşsanız veya okuyorsanız her defasında blog yazmanın öneminden bahsetmişimdir. Nasıl okuyan ile okumayan arasında bir fark var ise blog yazan ile yazmayan arasında da bâriz bir fark vardır benim gözümde.
Her neyse yine lafı dağıttım. Blogum için boş zamanlarımda, ben daha çok konu araştırması yapıyorum. Karşılaştığım bir sorun karşısında nasıl bir çözüm yolu arıyorum ve bulduğum çözümleri ilerde bloğumda yazmak üzere not ediyorum. Çünkü, problemlerle karşılaşıp saatlerce çözüm aramak yerine bir kişi gelip benim bloğumdan o soruna yönelik çözümü veya tavsiyeyi okusa ardından da gidip o işi yapsa ben çok memnun olurum. Zaten, blog yazmamdaki en büyük etkende buydu. İnsanlara dokunabilmek ve onları etkileyebilmek. Blog yazmak tam manasıyla bunu gerektiriyor çünkü.
Daha sonra konu başlıklarını not ettikten sonra, web sitemin tasarımıyla ilgili ufak tefek değişiklikler yaparak, kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi hedefliyorum. Çünkü okuyucular olmadıktan sonra bu bloğun hiçbir önemi de yoktur. Yani, düşünsenize bomboş bir sınıfa karşı dünyanın en önemli dersini anlatıyorum. Anlattığım dersin, bir kişi tarafından dinlenilmediği veya okunulmadığı zaman bir önemi kalır mı ? Hayır, kalma değil mi ? İşte boş zamanlarımda tam olarak bu sorunun cevabına yönelik işler ile uğraşıyorum bloğum adına. Nasıl daha fazla kişiye dokunurum ? Nasıl daha fazla kişiye ulaşırım ? Çünkü, insanlar üzerinde ne kadar fazla lollipop anısına sebep olursam o kadar iyidir benim için.
Blogum için boş zamanlarımda pek çok şey yaptığım için aklıma gelenler şimdilik bu kadar. Lütfen, sizde kendi blogunuz için neler yapıyorsunuz yorum kısmından çekinmeden belirtin.
Ben de bu mimi Çağlar Keskin’e gönderiyorum…
Herkese hayırlı günler diliyorum…

 


Paylaş :

Full Stack Developer · Yazılım Tutkunu · Fikir, kod ve teknoloji Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edebilirsiniz.Bu yazı hakkındaki görüşünü benimle paylaşmaya ne dersin ?


Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum yap butonuna
  bastıktan sonra yorumunuz gönderilecektir. Yorumunuz incelenip onaylandıktan sonra diğer ziyaretçilerimiz tarafından da görünecektir. Lütfen, yorum yaparken saygı çerçevesinde ve hakaret etmeden yorum yapmaya özen gösteriniz.

Bu yorumu göndererek bu uyarıları okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.