Limit : Hayal gücünüz

Limit : Hayal gücünüz

Uzun bir süredir blog yazısı yazamadığımın farkındayım ve bu durum oldukça rahatsızlık vermeye başladı.

Ben de bu duruma karşın artık daha fazla yazmaya ve en önemlisi daha fazla OKUMAYA karar verdim.

Bu yazımda sizlerden dünyanın en büyük mühendislik kulübü olan IEEE topluluğundan ve bu serüvendeki anılarımı bu yazıda olduğu gibi sene içerisinde de anlatacağım. (en azından deneyeceğim).

“IEEE Türkiye Topluluğu”nun geleneği olarak senede 5 defa olmak üzere Marmara Bölge Toplantısı(MBT) düzenlenir.

18.10.2015 Pazar günü ise bu seneki MBT’nin ilki düzenlendi. Toplantıya IEEE KOÇ Üniversitesi Öğrenci Kolu ev sahipliği yaptı. Toplantıda bir çok şey konuşuldu ve çeşitli konferanslar düzenlendi.

Ben de vizyonumu genişleten ve beni motive eden bu günden bazı notlar aldım ve sizinle paylaşmak istedim. Zaten bu yazımın tüm amacı da bu.

Toplantı esnasında şunu fark ettim ki, 20 yaşındaki bir genç olarak yeterince hayal kurmadığımı ve oldukça gerçeklik içerisinde bulunduğumu fark ettim. Bilmiyorum, belki de mühendislik öğrencisi oluşumdandır 😀

Dreamstalk ekibinin yer aldığı bir oturumda oldukça vizyon genişletici ve hayal kurmaya teşvik edici anlar yaşadım şahsım adına. Çünkü, her birimiz kurduğumuz hayal kadarız.

Oturumda şöyle ilginç bir bilgi de verildi ki çocuklar %98 oranında hayal kuruyorken biz yaşlardaki (20 yaştan bahsediyorum) insanlar ise sadece %2 oranında hayal kuruyoruz. Bence bu rakam oldukça korku verici.

“Nedir senin olayın , hayaller aleminde mi yaşayalım ? ” diyenleri duyar gibiyim.

Tabii ki hayır !

Demeye çalıştığım şey , neden bu kadar gerçeklere daldık. Zaten gerçeklere baktığımız zaman bir zamanlar hayal gibi değil miydi. Bundan 50 yıl önce birisi kalkıp Facebook diye bir şey olacak insanlar oradan sayfa kurup topluluk olacak ardından, Instagram’dan anlık fotoğraf paylaşacak, duygularını paylaşmak için Twitter’dan tweet atacak dese tepkiler nasıl olurdu az çok tahmin edebilirsiniz. Peki şuan tam olarak bunların olduğu bir dünyada yaşamıyor muyuz ?

Anlatmaya çalıştığım nokta şu ki :

Hayal kurmak bir nevi gerçekleştirmeye müsait eylemleri de oluşturuyor.

Herneyse , konuyu anladınız siz. Lafı fazla uzatmayayım. HAYAL KURUN. Hayal kuralım.

Bir başka blog yazısında görüşmek dileğiyle. Hoşçakalın.


Paylaş :

Full Stack Developer · Yazılım Tutkunu · Fikir, kod ve teknoloji Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edebilirsiniz.Bu yazı hakkındaki görüşünü benimle paylaşmaya ne dersin ?


Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum yap butonuna
  bastıktan sonra yorumunuz gönderilecektir. Yorumunuz incelenip onaylandıktan sonra diğer ziyaretçilerimiz tarafından da görünecektir. Lütfen, yorum yaparken saygı çerçevesinde ve hakaret etmeden yorum yapmaya özen gösteriniz.

Bu yorumu göndererek bu uyarıları okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.