Merhaba , ben Mustafa ALP. Arkadaşlarım arada sırada beni Musti diye de çağırır.

Musti diye çağırılmak bana göre daha samimi geliyor açıkçası. Hatta öyle ki websitemin ismini koyarken de Mustafa yerine “Musti” kullanmayı tercih ettim.

Bu satırları yazarken Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 4. sınıf öğrenc >isiyim.

Ancak mezun olmama az kaldı(inş).

Öğrenci olarak başladığım bu blog macerasına Haziran 2017’den itibaren Bilgisayar Mühendisi olarak devam ediyorum.

Vaktimin çoğunu bilgisayar başında geçiriyorum. Fakat çok da abartılı bir şekilde değil tabii ki, sonuçta her şeyin fazlası zarar, değil mi?

Bilgisayar başında genellikle kendimi kod yazarken buluyorum. Yeni programlama dilleri veya teknikleri öğrenmeyi çok seviyorum. Deyim yerindeyse kod yazmadan bir günüm bile geçmiyor.

Genellikle web tabanlı veya mobil uygulama geliştiriyorum ve bu doğrultuda web tabanlı teknolojilere daha fazla ilgi duyuyorum.

Okuduğum veya öğrendiğim şeyleri blogumda paylaşıyorum. Yazılım dilleri sürekli gelişmekte olan bir şey olduğundan sürekli bu alandaki trendleri takip etmek gerekiyor. Neredeyse her hafta yeni terimler ve teknolojiler çıkıyor.

Ben de bu yeni trendleri takip edip, elimden geldiğince de aktarmaya çalışıyorum.

Bunların dışında da GitHub depomda(repository) bazı kod parçaları veya geliştirdiğim temel şeyleri kapsayan uygulamalarımı da paylaşıyorum.

Eğer benimle iletişime geçmek istersen blogum üzerindeki iletişim sayfasını ziyaret edebilir ya da sosyal medya hesaplarımdan bana ulaşabilirsin.

10.06.2017